Tumult om Prinses Maxima

Op 24 september jl hield Maxima een toespraak bij de presentatie van het WRR-rapport; een toespraak die haar door bepaalde bevolkingsgroepen in Nederland niet in dank wordt afgenomen; discussies braken los over de al of niet aanwezige identiteit van de Nederlander.
Uiterlijk lijkt deze discussie “de sop de kool niet waard te zijn”, maar toch eigenlijk gebeurt hier iets heel opmerkelijks waar je karmisch astrologisch veel aan kunt aflezen.

In mijn emailcursus leer ik, in tegenstelling tot andere astrologiecursussen dat Uranus onder meer de planeet is die het collectief onderbewuste van familie, groeperingen en landen vertegenwoordigt. De nogal in de belangstellingstaande familieopstellingen van de Duitse psychotherapeut Bert Hellinger weet daar therapeutisch veel resultaat mee te boeken. Hij werkt meer aanschouwelijk met de praktijk terwijl ik in mijn praktijk ze zonder opstelling weet op te diepen uit de horoscoop. Een groot hulpmiddel daarbij is dus de stand van Uranus in de geboortehoroscoop.

Elk mens is verbonden met het collectief onderbewuste door middel van land streek, religie en familie maar ook via de geschiedenis van een land.
Zo heeft elke Nederlander een verbinding met de tweede wereldoorlog en de manier waarop Nederland deze oorlog verwerkt of niet verwerkt heeft. Het maakt daarbij niet uit of je deze bewust hebt meegemaakt of dat je dit uit overdracht hebt meegekregen van ouders of grootouders. Sterker nog, het collectief onderbewuste werkt zo indringend dat zelfs bepaalde zaken die gespeeld hebben maar niet worden uitgesproken een bepaalde lading en werking hebben die de betreffende veelal niet weet maar wel een stoorzender vormt in zijn of haar ontwikkeling.

Wanneer we nu kijken naar de landshoroscoop van Nederland. (Zie hier onder) dan zien we dat de Uranus van Nederland een mooie kleine talentendriehoek maakt (= twee sextielen en één driehoek) tussen Jupiter Saturnus en Uranus. Nu is volgens het API-instituut een driehoek en een sextiel een vorm/gevoelsaspect. Vorm en gevoel zijn dus belangrijke elementen als het gaat om het collectief (Uranus) en weerstand (Saturnus in een landshoroscoop) omdat Jupiter ook meedoet zal dat gevoel per definitie groots en soms protserig zijn. Immers Jupiter is de grootste planeet en wil ook de grootste zijn in zijn archetypische uitwerking. Wanneer de prinses dan ook nog zo typerend komt met de uitspraak dat Nederland: “één koekje bij de koffie ” is, dan tart je regelrecht het groots gerichte gevoel van Jupiter en dat doet pijn (Saturnus). Omdat Uranus in de horoscoop van Nederland geen enkel aspect maakt met rood (willen) of groen (denken) blijkt inderdaad onze identiteit niet zo heel erg geïntegreerd te zijn. We  hangen liever achterover en zijn als het ware liever lui dan moe; immers de wil om na te denken over dit alles is niet aanwezig. Dit verschijnsel zie je nogal eens bij aspecten die alleen maar harmonische zijn. Wellicht dat de uitspraak daarom zo hard aankwam bij iedereen. Opvallend is namelijk dat wij decennia lang onze identiteit hebben verwaarloosd. Ritueel slachten van dieren vonden we bijvoorbeeld jarenlang prima terwijl de eenvoudige hoofddoek na de moord op van Gogh opeens verboden moest worden. Dit is typisch kenmerkend voor ons collectief; je vooral niet druk maken tot het moment dat het allemaal minder prima gaat en dan een enorme keel opzetten. Onze Geert Wilders van de PVV is hier meer een verschijnsel van dan een individuele inbrenger van een nieuwe boodschap.
Wat heel opmerkelijk is is dat in de negentiger jaren Pim Fortuyn een boek schreef dat haast niemand kent. Het heet: “De verweesde samenleving”. Hierin gaat het helemaal om de identiteit die dus verloren is gegaan, niet door alle gastarbeiders en immigranten die ons hier kwamen helpen bij onze vieze en minderwaardige klussen maar omdat we te vormloos zijn om iets van onze eigenheid vast te houden.

Ik vind het echt heel sneu dat Máxima zo de wind van voren krijgt. Ik vind haar karakteristiek enorm duidelijk en gewoon een constatering van een feit zoals het op dit moment is. Wat alarmerend is, is dat ze in hetzelfde vormloze keurslijf wordt gedrukt als we zelf hebben. Haar diagnose was juist, maar onze hypocriete grootsheid verhindert de waarheid boven water te laten komen.

Maxima zelf heeft een duoaspect tussen Mars driehoek Uranus; dit wijst erop dat ze krachtig de vorm van het collectief in zijn gevoelsmatige vorm kan vatten en omdat een duoaspect een aspect is van alles of niets, loop je de kans dat het wat te krachtig is aangekomen, maar wat willen we nu, een vertegenwoordiger van onze vormloze identiteit of willen we waarheid?
Verder heeft Maxima de Maan in waterman staan. Waterman is de natuurlijke omgeving van Uranus. De Maan vertegenwoordigt het gevoel en omdat haar Maan alleen maar rode (wilsaspecten) en groene (denkenaspecten) maakt , maakt zij voor Nederland de gevoelsmatige klus zogezegd af.
Een ander punt van overweging zou kunnen zijn: is het niet logisch dat Maxima het zo ervaart dat er geen identiteit is omdat deze al vele jaren helemaal niet meer in beeld is?! Ze is hier uiteindelijk pas 7 jaar!
Zou dit geen identiteit hebben ook weleens niet de diepere oorzaak kunnen zijn van de verloedering  die op vele gebieden in ons land zich voltrekt? Een ondankbare taak blijkt wel weer om iets van de waarheid te onthullen, maar soms moeten zulke dingen gebeuren om bewustzijn te scheppen.

 

Dit artikel was gratis.
Vond u het nuttig en boeiend? Dan kunt u een kleine vrijwillige bijdrage overmaken aan de auteur. Dat kan eenvoudig via bijvoorbeeld iDeal. Alvast hartelijk dank!

Bedrag





Lees ook