Gisterenavond vrijdag 30 juli om 20.40 waren ze er dan eindelijk uit; het moet een minderheidskabinet worden met gedoogsteun van de PVV. Een vrij uniek gebeuren in Nederland. Recentelijk schreef ik in mijn nieuwsbrief over het ondemocratische proces van de verkiezingen door de PVV buiten spel te zetten. Wanneer je nu als oppervlakkige waarnemer dit proces ziet gebeuren zou je kunnen denken dat er aan de eerste grondbeginselen van het democratische proces wordt voldaan. Maar niets is minder waar.
In deze constructie gaan de VVD en het CDA (de nipte winnaar en de grote verliezer) regeren terwijl de grote winnaar (PVV) aan de zijlijn staat en zijn veto uitspreekt over zaken terwijl deze partij, die nog nooit ervaring opgedaan heeft met regeren, de uiteindelijke macht in handen heeft. Hoe gegijzeld kun je zijn en moet je daarvoor bewust kiezen? Afgezien dat er kennelijk een meerderheid in deze twee partijen gevonden is om hier voor te kiezen worden de doelstellingen van de PVV weer niet getoetst aan de werkelijkheid en dus ook niet aan het democratische proces.
Wat in mijn ogen een alarmerend verschijnsel is dat Wilders zo lief als een lammetje is op dit moment terwijl Wilders bekend staat om zijn enorm scherpe tong. Dit doet niets goeds vermoeden. Voor hem is het namelijk erg gunstig om als gedoog partij op de achtergrond te regeren omdat hij niets aan zijn toon hoeft te doen en onder ieder besluit wat genomen wordt en hem niet aanstaat een bom kan leggen. Hij kan volop zijn Zon conjunct Venus conjunct Uranus conjunct Pluto uitleven (volgens mij in het achtste huis). In analytisch astrologische taal kun je dit als volgt benoemen: met zijn ego (zon) beheerst hij de lieve vrede (Venus) en weet zodoende het collectief (Uranus) met zijn macht (Pluto) te beheersen. In het positiefste geval zou je deze constellatie verwachten bij een plichtgetrouwe politieman. Maar aangezien we geen politiestaat zijn lijkt het me niet erg geschikt.
Kijken we nu naar de horoscoop van de bekendmaking van het gedoogkabinet dan kunnen we hier ook het een en ander aan aflezen of dit plan lukken gaat.
Onder toon ik de horoscoop:

Wat opvalt is, dat de Maan afhoudend is. Dit houdt in dat de Maan geen aspecten meer maakt in het teken waar hij op dat moment in staat; in dit geval dus het teken vissen waar de Zon van Nederland in staat. Dit bewijst dat het een belangrijke aangelegenheid is voor ons land. De klassieke astrologen zeggen over een afhoudende Maan dat er niets meer gaat gebeuren ‘veel geschreeuw weinig wol’! De heer van de ascendant is Saturnus. Saturnus staat volgens de klassiek astrologen in een kritieke graad (eerste graad van alle hoofdtekens) wat inhoudt dat het besluit uit nood is geboren. Bovendien staat Saturnus zelf in het achtste huis wat duidt op machtspelletjes die gespeeld worden. Saturnus is op dit moment betrokken in een groot kosmisch aspect te weten: Saturnus conjunct Mars oppositie Uranus conjunct Jupiter vierkant Pluto. Zowel Uranus als Jupiter zijn retrograde, wat ook goed te merken is: het collectief (Uranus) reageert even niet omdat ze met vakantie zijn naar wellicht verre landen (Jupiter) Hierdoor zou de schijn gewekt kunnen worden dat dit besluit er wel zo even doorgejaagd kan worden. Dat Saturnus conjunct Mars staat duidt op een grote wil om een impasse waar Nederland in zit te willen doorbreken. Omdat het hier gaat om een ingaande conjunctie zou het goed kunnen zijn dat dit gaat lukken om vervolgens heel snel weer te mislukken omdat Saturnus en Mars beide in een kritieke graad staan en geen vriendelijke aspecten gaan maken de komende tijd. Dit wordt nog versterkt doordat het eerste aspect dat de Maan gaat maken in zijn nieuwe teken ram een oppositie is met Uranus. Dit zou duiden op het feit dat het collectief toch ontwaakt uit haar vakantiedroom. Er lijken zich al wat verschijnselen af te tekenen doordat Cohen opriep tot een tweedekamer debat met Lubbers om een mogelijkheid te onderzoek voor een vijfpartijen kabinet over links. We zullen zien of het zo uitwerkt!


