Gisteren 12 augustus (2013) werd bekend dat Prins Friso toch nog plotseling is overleden na een ziekbed van anderhalf jaar na zijn noodlottig skiongeluk. Hij sterft op het moment dat de nachten gekenmerkt worden door de zogenaamde sterrenregen. Deze sterrenregen brengt volgens de volksmond geluk en ik hoop dan ook dat zijn weg aan de overkant door geluk en vrijheid gekleurd zal worden.
Een tijdstip van overlijden heeft de RVD niet bekend gemaakt. Er wordt gesproken van, 'in de ochtend'. En, 's-morgens vroeg zou Mabel nog getwitterd hebben om te bedanken voor haar verjaardag. Wat je dan weet is, dat de horoscoop van overlijden een ascendant van maagd, weegschaal of de eerste graden van schorpioen heeft. Wat wel direct opvalt is, dat de beide maansknopen in zowel geboortehoroscoop als bij het overlijden een belangrijke rol spelen. Op de dag van overlijden stond het maansknooppunt exact conjunct met zijn geboorte maan in het eerste huis (zuidelijke maansknoop in zeven). En de retrograde Uranus van het overlijden, loopt toe op een conjunctie met zijn geboorte maansknoop.
De diepere boodschap hiervan is, dat voor zowel zijn karma als voor het collectief (zijn familie, Nederland en alle groeperingen waar hij mee verbonden is) er een verborgen boodschap zit. De Maan in een horoscoop is ook altijd het voertuig tussen dood en leven. De Maan is in de geboortehoroscoop van Friso de onderschepte heerser van het negende huis. Dit wijst erop dat hij een stuk van zijn levensfilosofie moeilijk in de wereld heeft kunnen zetten. Het feit dat in zijn overlijdenshoroscoop de maansknoop bij de Maan wordt gezet en dat deze Maan in het eerste huis staat, wijst erop dat de ziel van Friso een bepaalde overtuiging heeft gehad waar hij in dit achter hem liggende leven, niet mee uit de voeten kon. Het dierenriemteken achtergrondsteken, schorpioen, geeft hier verfijndere informatie over. Bij schorpioen denk je bovenal aan transformatieprocessen. Het mag duidelijk zijn, dat wanneer je in zo'n gezin geboren wordt, transformeren bovenal binnen bepaalde grenzen moet gebeuren. Wellicht is dat de diepere oorzaak geweest dat hij veel risico heeft genomen met de veiligheid bij het skiën in een gevaarlijke zone?!
De maansknoop in zijn geboortehoroscoop staat in ram in het zesde huis en op dit moment loopt Uranus daar in retrograde gang naar toe. De zuidelijke maansknoop in weegschaal in twaalf duidt erop dat hij veel ervaring heeft opgedaan met het mensen naar de zin te maken zodat hij vaak slachtoffer werd van de omstandigheden. De karmische opdracht daarbij was dat hij in dit leven (dat nu achter hem ligt) uitgenodigd werd meer voor zichzelf op te komen. Zijn dood zal tevens ook een boodschap hebben voor alle mensen (Uranus) waarmee hij in een groep verbonden was. De algemene boodschap voor Nederland is duidelijk: dat grote risico's nemen zo gebeurd is en je leven, onafhankelijk van leeftijd, radicaal kan veranderen. Oftewel daadkracht (ram) moet doordacht zijn.
Voor zijn familie zal de boodschap nog weer anders zijn, maar daar wil ik niet over speculeren omdat dat dit privé is.
De ascendant van het moment van het overlijden, geeft belangrijke informatie over zijn reis in de andere dimensie. Ik heb zelf zo'n vermoeden dat het best eens een ascendant zou kunnen zijn in weegschaal, die dicht in de buurt ligt van zijn eigen geboorteascendant of, van zijn Zon conjunct Uranus ligt. Weegschaal wijst dan in zo'n geval ook op de relatie met de medemens/partner. Ik vermoed dat Friso in het diepst van ziel hunkerde naar een meer gelijkwaardige omgang met mensen. Nu hij zijn 'vertrek' gekozen heeft terwijl de Zon in zijn Koninklijke eigen teken leeuw staat, bevrijdt zijn ziel zich van alle beperkende sancties die een mens zichzelf op kan leggen in relaties.
Ik wens de nabestaanden veel sterkte en inspirerende herinneringen toe en wens hem een goede reis naar de andere dimensie!



