Ernst Jansen Steur

1 reactie

Na Diederik Stapel (hoogleraar psychologie) is Ernst Jansen Steur (neuroloog) nu uitvoerig in het nieuws. Zondag werd bekend dat de in opspraak geraakte neuroloog Ernst Jansen Steur zijn patiënten als proefkonijnen gebruikte om nieuwe combinaties van medicijnen op te testen. De farmaceutische industrie zou mogelijk met de omstreden arts hebben samengewerkt, aldus het tijdschrift Elsevier. Opmerkelijk is dat de medische wereld die tot nu toe onkreukbaar lijkt te zijn, langzamerhand van zijn voetstuk valt.

 

Dit gegeven is schokkend vooral omdat de reguliere medische wereld de laatste decennia een soort heksenjacht gehouden heeft tegen alles wat met alternatieve geneeskunde te maken heeft. Omdat mijn partner tot 2011 zelf praktiserend antroposofisch arts was, heb ik dit van heel nabij meegemaakt hoe alles wat maar enigszins riekte naar alternatieve geneeskunst, door de overheid, vooral vertegenwoordigt door de vereniging tegen kwakzalverij,  verdacht werd gemaakt.
De wet van oorzaak en gevolg zit echter zo in elkaar: 'dat wat je zaait je ook zult oogsten'. Met andere woorden, volksgezondheid wordt geconfronteerd met zijn eigen bedriegers en moeten constateren dat ze vooral over de schutting naar de ander keken. Wellicht zijn deze twee schokkende incidenten, Stapel en Jansen Steur, het begin van een reeks gebeurtenissen die aan het licht zal brengen dat we geregeerd worden door de farmaceutische industrie. Astrologisch is het interessant om te kijken wat beide heren, Stapel en Jansen Steur met elkaar gemeen hebben. Onder toon ik de daghoroscopen van beide mannen. Van beiden is geen geboortetijd bekend

Wat me de laatste jaren opvalt aan grote onderzoekers zoals bijvoorbeeld Einstein en Bohr is dat zij een sterk accent hebben op de planeet Uranus, terwijl oplichters en bedriegers veelal een accent hebben liggen op de planeet Neptunus. Zo bijvoorbeeld ook Lance Armstrong met een nauwe conjunctie tussen Jupiter en Neptunus oppositie Saturnus. Ook de heren Stapel en Jansen Steur laten een bundeling zien. Stapel: Mercurius conjunct Neptunus conjunct zuidelijke maansknoop. Dit wijst vooral op onderzoeksbedrog (Mercurius) voortkomend uit een obsessie uit vorige levens (zuidelijke maansknoop). Bij Jansen Steur: Venus conjunct Jupiter conjunct Neptunus. Je zou hierbij meer kunnen denken aan geldelijk gewin.
Nu dreigt bij zo'n soort uitspraak al snel dat je te veel gaat generaliseren. Enige nuance en toelichting moet aangebracht worden om geen 'kort door de bocht' astrologie te bedrijven.  De verdere aspecten die met Neptunus gemaakt worden en huizenverbindingen, geeft fijnere informatie hoe de archetypische uitwerking zal zijn. Dit kan variëren van hoge spiritualiteit tot groot bedrog en slachtofferschap.  Ook de onderlinge planeetkwaliteiten kunnen soms niet met elkaar overeenstemmen of elkaar verzwakken of versterken. Om hiervan een voorbeeld te geven: zo zal iemand met een Jupiter, Neptunus conjunctie de neiging vertonen om te overdrijven en dreigen te verdrinken in een prachtige illusiewereld, (Armstong en Stapel),  terwijl een Neptunus conjunctie met Saturnus, veel meer neigt het slachtofferprincipe aan te trekken. (Ségolène Royal).

Indringend is dat dus volgens de laatste berichten Jansen Steur samen met een farmaceutisch bedrijf mixen hebben gemaakt van medicijnen die experimenteel werden gebruikt op patiënten om te kijken of een en ander gecombineerd kon worden met elkaar. NB. Neptunus heerst ook over scheikundige verbindingen en medicijnen.
Bij Jansen Steur zie je dus  de conjunctie tussen Venus, Jupiter en Neptunus die weer gezamenlijk een driehoek maken met de Maan conjunct Uranus. De Maan vertegenwoordigt het gevoel en kan dus zonder correctie van een passend planeetkwaliteit, dubieus zijn. Uranus heerst over de wetenschap en over experimenten. De combinatie met de Maan maakt dat wetenschap meer vanuit het gevoel zal worden benaderd. Een verder probleem bij deze stand is, dat juist door het harmonische aspect (driehoek) met de drie dubbele conjunctie met Venus, Jupiter en Neptunus er weinig wil en energie is om de eigen gevoelens (Maan) te corrigeren. Oftewel Jansen Steur gaat puur van zijn eigen gevoel uit en neemt dit als wetenschap aan. NB de Maan/Uranus conjunctie is de gehele dag in orb, in meer of mindere mate.

Dan bestaat er verder ook nog een vrij exacte conjunctie tussen Mars en Saturnus welke weer een vierkant met de Zon maakt. Waar een natuurlijke rem en een bezinningspunt (Saturnus) zou moeten ontstaan op de dadendrang (Mars), ontstaat nu een soort gevoelsmatige lethargie (Mars en Saturnus staan in het gevoelsmatige teken kreeft en staan daar beiden zeer zwak). Omdat Mars nog net vóór de exacte conjunctie met Saturnus staat, wil dat zeggen dat hij de corrigerende invloed die Saturnus van nature inbrengt, nog niet heeft ontvangen maar die wel op termijn in de biografie (ingaand) moet ondergaan. Dit zal op indringende wijze zijn ego veranderen (vierkant Zon). Wanneer dit gebeurt, dit is afhankelijk van in welk huis deze Mars/Saturnus conjunctie valt. Het zou goed mogelijk kunnen zijn dat op dit moment waar alles aan het licht komt, zijn leeftijdspunt een conjunctie of een oppositie maakt met deze Mars/Saturnus conjunctie. Bij een conjunctie met het leeftijdspunt Mars/Saturnus zou je een ascendant leeuw krijgen. Hier zijn wel wat aanknopingspunten voor aanwezig als je bijvoorbeeld naar de rijke krullende haardos van Jansen Steur kijkt. Dit gegeven duidt vaak op een leeuwascendant. De Mars/Saturnus conjunctie zou in dat geval in twaalf komen te staan. Het twaalfde huis is ondermeer het huis van onbewuste motieven en geheime agenda's. Wat in ieder geval dit schandaal ons te zeggen heeft is, dat er hier iets aan de orde wordt gesteld door Jansen Steur, wat een boodschap heeft voor de collectieve medische sector. Dit laat zich mooi zien in de Maan/Uranus conjunctie die een inconjunct maakt met Mercurius. Uranus heerst over het collectief waaraan hij, Stapel, verbonden is. Mercurius is de planeet van de artsen en het inconjunct nodigt uit om over deze energieën na te denken. Dit proces wordt sterk gevoelsmatig (Maan) gelopen. De les die we met z'n allen uit dit incident kunnen halen is, dat we niet meer blindelings op de medische wetenschap kunnen vertrouwen. Wij met z'n allen zullen het nieuwe bewustzijn hiervoor moeten inzetten om kapitein te worden op ons eigen medisch fysieke schip.

Dit artikel was gratis.
Vond u het nuttig en boeiend? Dan kunt u een kleine vrijwillige bijdrage overmaken aan de auteur. Dat kan eenvoudig via bijvoorbeeld iDeal. Alvast hartelijk dank!

Bedrag





1 reactie.

  • Inderdaad wordt het tijd dat
    Inderdaad wordt het tijd dat de mensen beseffen dat zij de baas zijn van hun lichaam en de medische staf er is om ons lichaam te dienen.
    Helaas is het nu nog heel vaak andersom en dient ons lichaam de medische wetenschap.
    Heel goed stukje, hoewel ik nog niet veel van astrologie begrijp

Reacties zijn gesloten.

Lees ook