Op 7 juli 2017 overleed een week voor zijn zevende verjaardag Tijn aan de gevolgen van hersenstam kanker. Tijn werd bekend doordat hij op 22 december in het glazenhuis van Serious Request in Breda, nagels lakte voor één euro; dit omdat hij zo van de kleurtjes hield. Tijn haalde met zijn actie tweeënhalf miljoen euro op voor de Stichting Semmy. Deze stichting ontwikkelt een apparaat om kinderen die net als Tijn hersenstam kanker hebben, toch te kunnen opereren. Ook is er in februari [2017] een asteroïde naar Tijn vernoemd.
Tijn is geboren op 14 juli 2010. Wanneer je naar de daghoroscoop van Tijn kijkt, zie je meteen dat dit een bijzonder kind is. NB. In het dagblad Trouw staat een mooi artikel over hem met een filmpje van hem. Onder toon ik zijn (dag)horoscoop met een hypothetische geboortetijd.

De geboortetijd is niet bekend, de hypothetische geboortetijd komt voort uit mijn eigen intuïtie en kan dus een andere tijd zijn. Ik koos voor een boogschutter ascendant om de grote populariteit die hij mocht ondervinden met zijn actie. Het eerste huis is bovendien een doorboord huis. Een doorboord huis wijst altijd op een druk die komt te liggen op het betreffend huis; in dit geval een het eerste-ik-huis. Er is de laatste maanden ook een mediastilte om hem heen gecreëerd. NB. Een doorboord huis is te herkennen doordat het huis begint en eindigt met hetzelfde dierenriemteken. Met deze geboortetijd komt Saturnus in het stressgebied conjunct op de Midhemel te staan en het leeftijdspunt valt exact conjunct op Pluto op de dag van overlijden. NB Een stressgebied van een planeet is wanneer de planeet drie graden voor een van de vier hoekhuizen staat en het duidt erop dat er spanningen ontstaan over het behalen van het beoogde doel; in dit geval de openbare boodschap van de Midhemel. Hoe dan ook, ook al heeft hij een heel andere geboortetijd, Saturnus blijft de planeet van het manifesteren en het blijft een horoscoop van een bijzondere ziel. NB. de aspecten die hierop wijzen zijn de hele dag van kracht.
Wat in één oogopslag opvalt is dat er relatief veel groene denkaspecten in de horoscoop aanwezig zijn; dit wijst op een kind dat al heel jong diep nadenkt. [Hubermethode]. In het filmpje dat dagblad Trouw plaatste, zie je ook dat hij gefascineerd is door roofvogels en kleuren. Volgens antroposofische inzichten is een vogel vooral het symbool van het uitgekristalliseerde denkvermogen. De vogel heeft maar weinig contact met de aarde en maakt een hoge vlucht en neemt afstand. Deze eigenschappen van een vogel zijn de hoogste objectieve waarden van het denken. Ook is de vogel verbonden met het luchtelement. In de Jungiaanse psychologie staat lucht voor het archetype denken.
Er zijn een paar bijzondere conjuncties in deze horoscoop aanwezig. De conjunctie tussen Neptunus en Cheiron en de conjunctie tussen Jupiter en Uranus; deze twee paren zijn samen verbonden maar ook nog met Venus en Saturnus waardoor een soort vierkant figuur wordt gevormd. De Huber-methode noemt dit een zogenaamde ‘Reizviereck’. Volgens deze methode is dit een verbinding die voorkomt bij iemand met een verhoogd bewustzijn. Neptunus conjunct Cheiron wijst erop dat hij met zijn ziekte/lijden een niet geheelde wond in de samenleving in het bewustzijn brengt. En omdat deze dubbele conjunctie weer een halfsextiel met de Jupiter/ Uranus conjunctie maakt, weet hij het collectief onbewuste van de samenleving (Uranus) op grootse manier (Jupiter) op te schudden om zodoende iets te bereiken in de samenleving (Saturnus conjunct de Midhemel; maar ook als Saturnus niet op de Midhemel staat, dan is Saturnus toch het archetype van de Midhemel).
De Maan (waarschijnlijk) conjunct Venus maakt een oppositie met Neptunus conjunct Cheiron; dit wijst op een liefdevolle wilsdaad die vanuit de pijnlijke slachtoffersituatie genomen wordt. Ook Saturnus maakt een oppositie met Uranus en Jupiter; dit duidt erop dat er een daad wordt gesteld om het eigen leed/karma in dienst te stellen van het grote collectief belang. Een oppositie wordt met de Hubermethode verbonden met het grootste wilsaspect [een vierkant is een klein wilsaspect].
Het moet dan ook voor de ouders een enorm gemis zijn om dit kind te moeten missen!
Ik hoop oprecht dat ze zich gesteund mogen voelen door al die mensen die door hem de kans hebben gekregen een ander bewustzijn te vormen over deze vreselijke ziekte kanker.
Wie wil doneren aan de stichting kan hier terecht



1 reactie. Plaats een nieuwe
Dank voor deze mooie uiteenzetting van een heel bijzonder mensje
met een enorme zielenkracht.de ouders en familie van Tijn wil ik
danken dat wij als buitenstaanders zoveel mochten mee beleven aan dit
wondermooie kind .