Geografisch Bewustzijn

3 reacties

Zoals ik in mijn vorige nieuwsbrief schreef, heb ik na jaren weer de studie opgepakt over de invloed van de kosmisch geografische ligging van de continenten, landen en plaatsen. Een nogal wat onderbelicht onderwerp in de astrologie.

In wezen is de theorie eenvoudig; je deelt de wereld in twaalf dierenriemtekens vanaf Greenwich in Engeland waar het nulpunt ligt tussen oost en west. Noord en zuid wordt gescheiden door de evenaar. Je krijgt dan een globaal beeld welk dierenriemteken in het betreffende land op de Midhemel valt. In een goede efemeriden kun je daar dan de ascendant bij zoeken en heb je een horoscoop van de plaats.

NB dit is een wat schematisch beeld omdat het op het platte vlak is afgedrukt en de aarde rond is. Dit geeft dus een lichte afwijkingen. Als je het exact wilt weten, dan kijk je naar de coördinaten van een plaats en tel je vanaf 0 graden ram naar het oosten naar boven in de dierenriem, terwijl de westelijke graden aftellen van ram, vissen, waterman enz. Nederland ligt bijvoorbeeld vanaf drie-en-een-halve graad ram 3.32 OL tot 7.13 graden ram 7.13 OL. Berekend vanaf het meest westelijke punt van Zeeland tot het meest oostelijke puntje van Groningen. Mensen die in hun horoscoop daar een planeet hebben staan, zullen van nature een speciale verbinding hebben met ons land.

De grens tussen noord en zuid geeft aan hoe gevoelig mensen zijn voor het bewustzijnsproces waar de collectieve gemeenschap mee werkt. Hoe noordelijker je komt, hoe sneller en helderder het bewustzijn is. Denk hierbij aan Noorwegen, Zweden en Finland. Astroloog Linda Goodman [1925-1995] schreef hier al over in de vorige eeuw. Onder de evenaar leven mensen meer vanuit het onbewuste. Nu wordt snel de fout gemaakt het bewustzijn boven het onbewuste te stellen, maar dat is veel te kort door de bocht. Soms kan het onbewuste ons veel meer aanwijzingen geven en leerprocessen op gang brengen dan dat het bewuste dat doet; het is een kwestie van het vermogen tot openstaan voor je omgeving. Wel is het belangrijk dat je deze visie in de geopolitiek meeneemt. Zoals bijvoorbeeld recentelijk in Brazilië gebeurde met Bolsenaro-aanhangers die puur vanuit het onderbuik/onbewuste gevoel reageerden. Brazilië ligt voornamelijk onder de evenaar.

Wat verder opvalt aan deze tekening is dat de meeste landen in de wereld op het noordelijk halfrond liggen. Dat duidt erop dat het rationele bewustzijn duidelijk overheerst in de wereld en de onbewuste spiritualiteit nog altijd ondergeschikt is aan de ratio.
Een ander punt is dat de overgangen van dierenriemtekens vaak spanningen veroorzaken in de wereld. Zo zie je dat er in het westelijke gedeelte van Rusland en Oekraïne een overgang is tussen het teken ram en stier. En in Engeland tussen ram en vissen; denk hierbij aan de ambivalente gevoelens van de Britten over de EU (Brexit) en aan de spanningen die optreden tussen de EU en Rusland.

Toen de oorlog in Oekraïne begon, viel bekeken vanuit deze visie, Saturnus op de descendant in Oekraïne. Het begin van dit aspect was op 11 januari 2022. Poetin moet toen kennelijk definitief bedacht hebben om Oekraïne binnen te vallen. In de klassieke astrologie is namelijk de descendant ook je eventuele vijand. Saturnus loopt in het teken waterman dat over collectieve belangen gaat. Volgens de klassieke astrologie is het ook een kwaadaardige planeet. Meer genuanceerder kun je zeggen dat het vaak over dingen gaat die in het verleden niet goed zijn opgelost. Ook de horoscoop van de onafhankelijkheid van Oekraïne heeft als heerser van de ascendant Saturnus; Saturnus staat daar in het teken waterman en beleefde recentelijk haar eerste terugkomst. Daarom is Saturnus een belangrijke planeet voor het land. [24 augustus 1991 om 17.00 Kiev]. NB In de horoscoop van Rusland na de Sovjet Unie [25 december 1991 17.25 GMT] is de heerser van de Zon, Saturnus.

Onder toon ik de kaart van de Mundane Geografie van het moment dat de oorlog uitbrak. NB Mudaan verwijst dus naar de dierenriemtekens die daar vanuit deze wereld visie op de Midhemel vallen.

Half februari [2023] verlaat Saturnus conjunct de descendant Oekraïne en gaat een lange tijd door Rusland lopen tot maar liefst juli 2029. Rusland is het grootste land op aarde en wordt als het ware bij dit soort mundane omlopen de vijand van zichzelf. Langdurig gaat ook nog de maansknoop-as door Oekraïne lopen, wat uitnodigt om na te denken over de zingeving van deze oorlog en eventueel Rusland uit te nodigen tot dialoog. Dit duurt tot 26 december 2023.
Wapens leveren aan Oekraïne door de EU en de NAVO is in dat licht niet zo’n constructieve oplossing; het land moet zelf tot een oplossing komen bij zo’n maansknoopstand. NB de maansknoop-as loopt hoofdzakelijk retrograde door de dierenriem, dus loopt naar links in tegenstelling tot Saturnus die naar rechts gaat.

Zoals hierboven vermeld: als iemand ook nog een planeet in het gebied heeft staan in de betreffende plaats, dan heeft dit nog een extra impact op de betreffende. Om een voorbeeld te geven: Poetin’s maansknoop (bewustwordingsproces van oud karma) staat op 20 graden waterman. Hij is dus de veroorzaker van deze oorlog. De oorlog is dan ook een gevolg van een oude geschiedenis die nooit helemaal opgelost is. Het gaat hier om zowel de WOI, WOII en de Koude oorlog. Wie meer over dit onderwerp wil weten, verwijs ik naar mijn nieuwe essay: Geopolitieke wereldorde in het licht van de oorlog in Oekraïne

Om het concreet te maken: midden februari komt er een soort wending in deze oorlog. Niet dat de oorlog dan definitief voorbij is, maar Rusland zal geconfronteerd worden met het feit dat de vermeende vijand (Saturnus op de ascendant) niet Oekraïne is, maar in zichzelf zit. Dit fenomeen kan allerlei vormen aannemen die te maken hebben met de vrije wil die de mens zelf inzet, in zijn besluitvorming. We moeten namelijk af van de magie van astrologie die de toekomst wil voorspellen.

Naschrift: Afgelopen zondag 15 januari vond er in Nepal een vliegtuigcrash plaats bij de stad Pokhara. Op dat moment viel volgens de bovenbeschreven Mundane theorie Neptunus op de descendant dicht bij de plaats van de crash, wat verwijst naar het slachtofferarchetype.

 

Dit artikel was gratis.
Vond u het nuttig en boeiend? Dan kunt u een kleine vrijwillige bijdrage overmaken aan de auteur. Dat kan eenvoudig via bijvoorbeeld iDeal. Alvast hartelijk dank!

Bedrag





3 reacties. Plaats een nieuwe

  • Op deze manier zie je je een en ander in geheel ander licht. Verhelderend!!

  • Zeer goede info lees ik. Dank je wel.
    Politiek echter heb je in mijn ogen teveel een eenzijdig vriend/vijand denkwijze. Echte eerste aanval in Oekraïne was in 2014 door USA en bondgenoten.

  • Wilma ter Mull
    18 januari 2023 15:27

    Dank voor je reactie. Jammer dat je ervaart dat ik een vriend/vijand denkwijze is. Maar goed dat is het gevaar van een nieuwsbrief, het moet kort geformuleerd worden. Wanneer je mijn Essay over de oorlog zou kennen zou je dit denk ik niet schrijven.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit is een verplicht veld
Dit is een verplicht veld
Geef een geldig e-mailadres op.

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Lees ook