Op 14 oktober 2023 om 17.55 GMT vindt er een zonsverduistering plaats. Een zonsverduistering werpt veelal zijn schaduw al vooruit op wat onbewuste problematiek, zoals ook nu. De aanval van Hamas op Israël is een drama met een lange voorgeschiedenis. Bernadette Brady beschrijft deze eclips/zonsverduistering [Serosserie 7 Zuid] als een grote kracht van boosheid en geweld.
Wanneer je de eclips voor Israël maakt dan zie je dat deze in het vijfde, zelfbewuste huis valt, deze maakt een conjunctie met Mercurius en een oppositie met Cheiron. Dit betekent dat Israël diep pijnlijk in zijn zelfbewustzijn is getroffen. Omdat de Hamas niet ver weg ligt van Jeruzalem/Israël geldt dit dus ook voor Hamas, de aanvaller in dit geval. Opmerkelijk is ook dat de eclips een inconjunct maakt met Neptunus; de planeet van het hoger bewustzijn in het voelen. Onder toon ik de horoscoop:

NB ik ga uit van de hoofdstad van een land.
Omdat het inconjunct tussen de eclips en Neptunus een onderbroken lijn is (stippellijn), betekent het dat er weinig hoger inzicht in het gevoel voor de ander/vijand aanwezig is. Dit wordt nog versterkt doordat Neptunus niet in het elfde huis maar in het tiende huis staat. Het tiende huis is het huis van de manifestatie. Met andere woorden: er is een tendens om vooral het slachtofferschap te claimen als motief; zowel bij Hamas als Israël. En omdat Mars net in het eigen teken schorpioen is gaan lopen, neemt de agressie wederzijds sterk toe maar richt niet veel uit omdat er een heel andere energie van medemenselijkheid moet gaan ontstaan.
Opmerkelijk is namelijk dat in aanvang van de aanval van Hamas op Israël [in de vroege ochtend van 7 oktober], Mars nog in zijn vernietigende teken weegschaal stond. Mars in weegschaal wil meer de dialoog dan echt geweld; gaat het niet goedschiks dan kwaadschiks. Echter doordat Mars archetypisch verbonden is met actie/geweld, lukt dit meestal niet in het teken weegschaal, vandaar dat het ook in de traditionele astrologie ‘in vernietiging staan’ wordt genoemd. Door dit gegeven is het bijna te voorspellen dat Hamas slachtoffer wordt van zijn eigen aanval omdat Israël waarschijnlijk buiten proportie agressief zal reageren op dit gebeuren.
Omdat deze oorlog met Mars, (de planeet van de oorlog), in weegschaal is begonnen, is de enige echte oplossing dat men gaat praten met elkaar en daar is het nu kosmisch gezien de tijd rijp voor! Dit kun je zien in de stichtingshoroscoop van Israël [15 mei 1948 16.00 Bron: astro.com] daar staat de Zon in de 24ste graad van stier waar nu de actuele Uranus de komende tijd een conjunctie mee gaat maken.
Israël wordt kosmisch uitgenodigd om socialer te zijn en zich meer te gaan verbinden met het watermantijdperk waar iedereen zijn plaats mag gaan innemen en het ego moet afnemen (leeuw/waterman oppositie). Dit is een moeilijke opgave voor een volk dat in het verleden zo onderdrukt en vervvolgd is; toch ligt hier de uiteindelijke oplossing van het probleem en niet om nog harder terug te slaan zoals Netanyahu heeft ‘beloofd’. De ascendant van deze eclips voor Israël staat niet voor niets in het teken tweelingen, dat vraagt om de actuele gebeurtenissen van twee kanten te bekijken.
In de horoscoop van de eclips maakt Venus (de tegenvoeter van Mars) de planeet van harmonie liefde en vrede een oppositie met de retrograde Saturnus. Saturnus heeft veel te maken met het verleden/de geschiedenis. Wat nu de uitdaging is, is om het verleden bewust te doorleven en in wijsheid en liefde daar een oplossing voor te vinden. Echter omdat Venus conjunct de Zwarte Maan staat wordt dit proces sterk afgeremd. Men is als het ware weigerend om dit te gaan doen.
Ook Oekraïne heeft op de ascendant van de eclips in het teken tweelingen staan en ook zij worden uitgenodigd de oorlog en hun specifieke eigen geschiedenis van de andere kant te bekijken. Wij in west Europa hebben daarentegen de ascendant in het teken stier staan, waar de eclips in het kritische zesde huis valt wat wijst op een kritische benadering op het hele proces van geweld en boosheid.
Rusland heeft kreeft op de ascendant staan; zij worden uitgenodigd om dichter bij hun gevoel te blijven, de eclips valt daar in het vierde onderschepte huis weegschaal wat erop duidt dat zij weinig nuance/evenwicht kunnen aanbrengen in hun gevoelsleven. Zo zie je dat elk land een eigen missie heeft in een tijd van de zonsverduistering.
Het is daarom dan ook onverstandig om als buitenstaande, – de landen die niet betrokken zijn bij dit collectieve drama -, stelling te nemen door achter een van de strijdende partijen te gaan staan. Dit deed onze demissionaire minister-president enige dagen geleden wel, hij riep op om achter Israël te staan. Door dit namelijk te doen, wakker je alleen maar de verdeeldheid en de machtsstrijd aan; laat deze partijen zelf dit moeilijke conflict oplossen vooral door deze situatie van twee kanten te bekijken zoals het tweelingen beeld van hen vraagt.



3 reacties. Plaats een nieuwe
Goedemorgen Wilma, een krachtig artikel, dankjewel!
Astrologie kan veel betekenen in moeilijke situaties waarin je de bomen door het bos niet kan zien, dat laat je even mooi zien.
Bidden helpt ook denk ik altijd maar, ik bid voor vrede, wijsheid en kracht.
Groetjes Angelique
Dankjewel, ik hoop dat Rutte er kennis en wijsheid van neemt
Verhelderend artikel, hopelijk komt er na deze gewelduitbarsting meer zicht op een duurzame oplossing. Dank je Wilma.