De aardbeving in Turkije en Syrië

3 reacties

Op maandag 6 februari 2023 om 4.17 uur plaatselijke tijd vond een van de meest heftigste aardbevingen plaats sinds de laatste eeuw. De kern daarvan lag in Gaziantep. Ik liet in mijn vorige nieuwsbrief in het naschrift zien dat de Maansknoop-as pal over de kern van het aardbevingscentrum viel op het moment van de aardbeving.

De Noordelijke maanknoop valt daar op de Midhemel en de Zuidelijke maansknoop op het IC.

De noordelijke maansknoop wijst altijd op iets wat actueel is maar het actuele bewustzijn ontgaat. Het draagt vaak een dringende urgentie in zich om toegelaten te worden in het bewustzijn. De Zuidelijke maansknoop gaat over dat wat verdrongen is en grote hindernissen oplevert. Een van die verdrongen zaken is – omdat het vierde huis erbij betrokken is en over onze afkomst en ons fysieke huis gaat – dat er ondanks de wetgeving die na de vorige aardbeving in 1999 is ingevoerd, niet nageleefd is. Sterker nog, de overheid deed vaak een oogje dicht en probeert nu de schuld af te schuiven op de aannemers die deze huizen bouwden. De zuidelijke maansknoop staat in schorpioen die onder meer over de dood en transformatie gaat. Met andere woorden: het huis van deze mensen waar ze in sliepen is letterlijk gezien hun dood geworden. Het vierde huis gaat ook over het eind der dingen en de dood, evenals het teken schorpioen waar de zuidelijke maansknoop in staat.

Dat de noordelijke maansknoop in stier staat pal op de Midhemel, duidt erop dat we naar de politiek moeten kijken. Het tiende huis gaat onder meer over de politiek en bestuurders. Je denkt dan automatisch aan president Erdogan die aan de vooravond van een eventuele herverkiezing staat. Het teken stier is het eerste aardeteken in de dierenriem. Letterlijk gezien moest de aarde een signaal geven dat er iets met het leiderschap van het land [Erdogan maar ook Syrië] gedaan moet worden. Veel Turkse burgers komen nu in het nieuws: ze zijn woedend over de slecht op gang komende hulpverlening en het niet naleven van de wetgeving die in 1999 is ingesteld.

Op de tekening hierboven zie je ook dat het net  volle Maan is geweest, wat erop duidt dat er een soort hoogte/dieptepunt bereikt is en dat de algehele opbouwende krachten die collectief aanwezig waren, na de volle maan in een nieuwe afbouwfase zijn gekomen. In deze situatie kan dat duiden op dat op een bepaalde manier de welvaart van het land – die overigens toch al niet zo heel welvarend is – zal gaan afnemen, om zodoende introverte krachten (afnemende Maan) in het bewustzijn te integreren. En omdat de Zon in waterman staat, duidt het erop dat het accent gaat liggen op collectieve saamhorigheid.

Omdat Turkije (net zoals Rusland)  Mundaan gezien in een overgangsgebied ligt van het dierenriemteken ram naar stier, zal er relatief meer boosheid en verzet zijn tegen het beleid dan b.v. in Syrië. Of anders uitgedrukt: Turkije zal meer aandacht afdwingen dan Syrië, dit omdat de twee polaire tekens vuur (ram) en aarde (stier) in Turkije met elkaar in het collectief onbewuste met elkaar strijden. In Syrië dat ook boordevol met grote problematiek zit, zal deze aardbeving meer berustend worden ervaren, net zoals het grootste deel van Rusland niet in verzet komt tegen Poetin.

Wat zou het fijn zijn als deze slachtoffers van de aardbeving door Europa nog meer ondersteund zouden worden. Diametraal staat daar tegenover: de steun die nu actief wordt gegeven door het leveren van wapens aan Oekraïne, levert strikt gezien alleen maar meer onschuldige slachtoffers op. Oorlog is altijd een opstapeling van macht, terwijl het uiteindelijke eind van elke oorlog altijd de onderhandeling is naar een vreedzame oplossing. Oftewel zoals ik in mei 2022 al eens schreef in mijn nieuwsbrief: dat ik een moeder op een schoolplein eens zag ingrijpen toen twee jongens elkaar hardhandig te lijf gingen en ze de jongens in hun nekvel pakte en uit elkaar trok. Een van de jongetjes zei: “Hij begon!” De moeder zei toen: “Het gaat er niet om wie er begint, het gaat er om wie ophoudt”. Over deze uitspraak heb ik vele jaren regelmatig nagedacht en gemediteerd.

Het lijkt wellicht nu dat ik tegen steun voor Oekraïne ben. Dit is beslist niet zo, maar elke oorlog heeft zijn eigen verhaal/voorgeschiedenis en als je dat goed op je in laat werken [geschiedenis Rusland en Oekraïne], dan valt de oorlog niet uiteen in vriend en vijand, maar in een oorzaak en gevolg. Er is in het verleden te weinig bewustzijn uit de geschiedenis gehaald. Of anders gezegd, zoals De Hoop Scheffer [Oud secretaris-generaal van de NAVO] recentelijk zo treffend uitsprak: dat de oorlog in de 21ste eeuw anders gevoerd zou moeten worden, niet met wapens, maar meer met aandacht voor de dialoog tussen vriend en vijand en eventuele andere sancties.

Terug naar de aardbeving in Turkije en Syrië; de aarde schudde heel letterlijk de mensheid wakker en heeft daarom wellicht meer steun nodig dan Oekraïne op dit moment. Oekraïne is op dit moment vooral bezig zelf zijn collectieve problematiek met Rusland op te lossen. Bij de aardbeving ligt dit anders; de aarde is van ons allemaal en die schudde het zuiden van Europa door elkaar om wakker te worden. Of, om het kernachtig samen te vatten: de oorlog in Oekraïne is het gevolg van een collectieve (zelfgemaakte) geschiedenis, terwijl de aardbeving ons wakker schudt hoe we de aarde op dit moment op allerlei gebieden niet serieus nemen. Dat is in wezen een boodschap voor ons allen!
[Een aanrader in een andere kijk op deze oorlog is: Endspiel Europa van Ulrike Guérot en Hauke Ritz]

Naschrift: op maandag 13 februari 2023 plaatste de Volkskrant een bericht over het ontduiken van de sanctieregels tegen Rusland door de Russische Nederlander Dmitry K., wonende in Gorssel. In dit artikel wordt onder meer een statistisch schema getoond hoe Turkije een tussenland is geworden voor het ontduiken van leveringen van belangrijke (oorlog)apparatuur voor Rusland. Hieraan zie je dat Turkije net zoals Rusland in een overgangsgebied leeft van het dierenriemteken ram naar stier. Landen die een overgang tussen twee dierenriemtekens hebben, zijn vaak onevenwichtiger dan landen die dit niet hebben.  Een ander voorbeeld: Verenigd Koninkrijk heeft een overgang tussen het teken vissen en ram en worstelt met de Brexit. Voor uitgebreide informatie hierover zie mijn nieuwe Essay

Dit artikel was gratis.
Vond u het nuttig en boeiend? Dan kunt u een kleine vrijwillige bijdrage overmaken aan de auteur. Dat kan eenvoudig via bijvoorbeeld iDeal. Alvast hartelijk dank!

Bedrag





3 reacties. Plaats een nieuwe

  • Suzanne Meelker
    15 februari 2023 11:45

    Wat een helder verhaal weer. Ik ben altijd weer onder de indruk van je analyses. Het is goed om in een zo breed mogelijke context te duiden en dan de kracht van de astrologie te merken.
    Dank wilma

  • Wilma ter Mull
    15 februari 2023 13:55

    Dank je Suzanne voor je stimulerende reactie!

  • Hoi Wilma, op 3 februari 2023 ‘voorspelde’ de Nederlander Frank Hoogerbeets op twitter exact de aanstaande aardbeving in Turkije. Op zijn website ssgeos.org geeft hij aan dat hij naar de conjunctie Zon-Venus-Jupiter en naar de conjunctie Mercurius-Zon-Uranus keek. Hij neemt de zon als middelpunt = heliocentrisch. Als je kiest voor heliocentrisch en dit projecteert op de kaart van Turkije, herken je dan iets deze aardbeving van 4.17 a.m. 6 februari 2023 in Gaziantep? Blijkbaar werkt heliocentrisch beter voor het voorspellen van aardbevingen…

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit is een verplicht veld
Dit is een verplicht veld
Geef een geldig e-mailadres op.

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Lees ook