Afgelopen week hebben we allemaal kunnen ervaren hoeveel verkoeling bomen ons geven tijdens extreme hitte. Ik wandel veel, maar dat ging vorige week een stuk minder vanzelfsprekend. Bij iedere stap werd voelbaar of je door een groene omgeving liep of niet.
Bomen vallen in de astrologische symboliek vooral onder de planeten Zon en Saturnus. In de Hubermethode behoren deze, samen met de Maan, tot de zogenaamde hoofdplaneten. Rudolf Steiner beschrijft in verschillende voordrachten dat deze drie planeten als het ware voorafgingen aan onze aardse incarnatie.
Toch lijkt de boom in onze beleving vooral verbonden zijn met het Saturnusgebied. Dat is niet zo vreemd, want bomen kunnen een zeer hoge leeftijd bereiken en Saturnus heeft alles te maken met ouderdom, duurzaamheid en tijd. Veel minder wordt de boom geassocieerd met de Zon, met levenskracht en vitaliteit. Dat is de afgelopen eeuwen steeds duidelijker geworden. We hebben immers meer bomen gekapt dan geplant.
Hopelijk laten we die tijd geleidelijk achter ons. Het wordt tijd de boom weer in zijn zonnekwaliteit te herkennen. En misschien is dat wel de stille boodschap die de natuur ons nu probeert te geven. Ook in de actualiteit zien we daarvan voorbeelden. Op televisie werden metingen getoond waaruit bleek dat het temperatuurverschil tussen een straat met bomen en een straat zonder bomen gemakkelijk meer dan tien graden kan bedragen.
Kijken we vervolgens naar de zomerhoroscoop van Nederland – de zogenaamde Ingreshoroscoop – dan valt het volgende op:

De Zon staat daarin in dezelfde graad als de Maansknoop (driehoek). Volgens de maansknoop symboliek wijst dit erop dat er iets bewust moet worden gemaakt wat wij als samenleving nog onvoldoende zien of begrijpen.
Dat een Ingreshoroscoop vaak verrassend veel informatie kan geven, bleek ook tijdens de voetbalwedstrijd, – gisteren 30 juni 2026-, tussen Nederland en Marokko, die Nederland tot verrassing van velen verloor. In de gecombineerde vergelijkingshoroscoop van de Ingreshoroscoop en de Nederlandse landshoroscoop is dat duidelijk terug te zien:

Wat vooral opvalt, is de exacte conjunctie van de Venus van Nederland met de Saturnus uit de Ingreshoroscoop, geplaatst in het achtste huis van transformatie, staat. Voetbal wordt traditioneel verbonden met het vijfde huis (competitiespel). Saturnus is daarvan de heerser, terwijl Venus de heerser is van het vijfde huis in de Nederlandse landshoroscoop. Als Nederlanders hadden we veel vertrouwen in een goede afloop, maar astrologisch lijkt de boodschap eerder dat deze zomer in het teken staat van een transformatieproces.
Of dat transformatieproces zich ook zal uitstrekken tot onze verhouding met de natuur en de bomen, zal de tijd moeten uitwijzen. Opvallend is namelijk dat de Zon in de Ingreshoroscoop geen aspecten maakt met de andere planeten. Zelf heb ik dit ervaren als een uitnodiging tot een bewustwordingsproces. Misschien speelt mijn Midhemel daarin een rol die op deze plaats staat waar in de ingreshoroscoop de Zon staat, waardoor ik juist daarom deze gedachte graag met u wilde delen.
Gedurende de zomervakantie ontvangt u één keer in de veertien dagen een nieuwsbrief van mij.
Ik wens iedereen een mooie zomervakantie!



6 reacties. Plaats een nieuwe
goedemorgen Wilma, ook voor jou een mooie zomer gewenst met vele wandelingen in de koelte. De transformatie waar je over spreekt in samen hang met de natuur/bomen en wat we niet willen zien kan ook misschien duiden op het politieke debat over stikstof waarvan steeds meer naar buiten komt dat het een aan onszelf opgelegd probleem is en we er maar niet van af willen stappen ondanks vele deskundige adviezen. Stoïcijns doorgaan terwijl het niet klopt.
Daar moest ik aan denken bij jou artikel, ben benieuwd wat jij ervan vindt.
groetjes Angelique
Ja Angelique dat wat je schrijft daar ligt de kern! Ik heb er bewust niet over willen schrijven want dit soort debatten dat dagelijks gevoerd wordt, verzand meestal alleen maar in de eigen standpunten waar de parijen zich aan vasthouden. Daarom heb ik gekozen om over mijn dankbaarheid te schrijven naar de bomen! Wellicht gaat men dan anders denken… Hartelijke groet, Wilma
was het weer een fijn Artikel! Dankjewel Wilma.
Dank je lieve Carla ook voor je trouwe donatie!
Ja de natuur is oneindig sterk en mooi en verdient het om dankbaar voor te zijn!
Lieve Wilma,
Mijn zus noemde mij vroeger een “Bomengek”, een titel die ik met trots draag!
Ik kan onnoemelijk van ze genieten!
Bedankt voor al je prachtige artikelen die mij vaak weer nieuwe inzichten hebben
gegeven. Een hele fijne vakantie toegewenst!